10 آذر 1402 11:46 ب.ظ

روز ملی عشایر و روستا

مراسم روز ملی روستا و عشایر روز گذشته با همکاری اداره کل امور روستائی و شوراهای استانداری گلستان در سالن اجتماعات این استانداری تشکیل شد.

در این جلسه آقای دکتر حق شناس استاندار گلستان ضمن تبریک این روز به روستائیان و عشایر استان به بخشی از حمایتهای دولت و توجهات ویژه به جامعه پر تلاش و تولیدکنندگان گرانقدر روستائی و عشایری استان اشاره نمود و دستاوردهای آنان را مایه مباهات و افتخار کشور بر شمردند.

سپس آقای دکتر علیپوری مدیرکل امور عشایر استان ضمن گرامیداشت روز ملی روستا و عشایر را بخشی از دستاوردهای جامعه عشایری استان برشمرد و بر ضرورت حمایت همه جانبه دولت از قشر پر تلاش عشایری تاکید کردند.

در ادامه مراسم ایشان به برخی از مشکلات و نارسایهای موجود که مشکلات زیادی را برای عشایر به وجود می آورد و نیز جز کمترین توقعات برای عشایر بشمار می آید را تامین نهادهای دامی عشایر، بهسازی ایلراهای عشایری، و تامین آب شرب بهداشتی و… برشمرد و افزود برای رفع معضلات موجود نیازمند حمایت و پشتیبانی همه جانبه دولت و مشارکت  جدی خود عشایر می باشیم.

همچنین در این مراسم از پروژه تامین 250 دستگاه پنل خورشیدی پرتابل برای عشایر اکراد خراسان شمالی از محل اعتبارات شرکت توزیع نیروی برق استان رونمایی شد که قرار است تعداد 150 دستگاه دیگر تا پایان سال جاری با مشارکت ده درصدی عشایر تامین گردد کما اینکه تعداد 50 دستگاه پنل خورشیدی نیز از محل اعتبارات مالیات بر ارزش افزوده به مبلغ 3200 میلیون ریال تامین گردد.